Vyberte si téma, které Vás zajímá a objednejte pravidelný e-mail s novinkami ze Zpravodaje.

Objednat

Certifikace mincí NGC

Martin Rozhoň - 5/8/2012 00:00 - Zámoří

Máte ke koupi nabídku vzácné mince uzavřenou v obalu(kapsli) například od NGC(Numismatic Guaranty Corporation) a máte pochybnosti o pravosti jejího certifikátu. Co s tím lze dělat? Koupit a pak třeba komplikovaně minci reklamovat nebo nekoupit a léta si to potom vyčítat?

Vaše pochybnosti mohou být oprávněné, neboť mnoho certifikovaných kapslí s mincí od různých společností se v posledních letech padělá v Číně a dalších zemích převážně v Asii.
Tuto situaci si NGC jako asi hlavní z těchto certifikačních firem plně uvědomuje a proto provozuje na svých stránkách volně přístupnou fotografickou databázi vydaných certifikátů.
Pokud na uvedené stránce zadáte do vyhledávače číselný kód své mince, z databáze se Vám načtou v kvalitním rozlišení dvě fotografie(které je možné zvětšit) obalu s mincí, pro kterou byla kapsle se zadaným číselným kódem vydána a lze si tak ověřit pravost certifikátu(kapsle) i vzhled mince, která byla do této kapsle v době certifikace uzavřena.
Ukázku naleznete například zde.

Ukázka NGCUkázka NGC

Zmenšená ukázka "kapsle" s mincí (foto www.ngccoin.com).


Podobné služby začínají nabízet na svých stránkách i další společnosti, poskytující certifikace mincí.
Lze se takto tedy chránit proti nákupu padělaných „certifikovných mincí“, vyráběných včetně padělaných certifikátů.

 

Použité fotografie byly převzaty z www.ngccoin.com.
Diskuze k článku

Jaroslav Syrovy

Dobrý den. Už jsem se setkal s tím, že na nejmenované zahraniční aukci byl nabízen falešný dukát Valdštejna v pravé kapsli. Zdravím JS PS: Nikdo to na sále nechtěl, tak to "sežral" limit.

11. 10. 2012 09:03

Přidat příspěvek do diskuse


Captcha  *