Vyberte si téma, které Vás zajímá a objednejte pravidelný e-mail s novinkami ze Zpravodaje.

Objednat

PRAVIDLA SOUTĚŽE pro velké kluky Macho & Chlapovič

Tomáš Smělý - 12/10/2018 00:00 - Články

Soutěžte a vyhrajte hodnotné ceny!

Velká československá soutěž pro velké kluky - PRAVIDLA

Soutěž začne 12.10.2018 v 19:00

Vyhlášeny jsou tři ceny:
1. cena ... 3.000 EUR v hotovosti
2. cena ...  1.500 EUR v hotovosti
3. cena ... 750 EUR v hotovosti

 

Co nás k vyhlášení soutěže motivovalo?

Podpora středního a nižšího sběratelského materiálu. Neděláme pouze výstavní aukce s top numismatickým materiálem, který nám pomáhá budovat si mezinárodní jméno a reputaci. Přestože to není ekonomické a část položek křížově dotujeme, máme aukci naplněnou i cenově dostupným materiálem. Ten si najde koncového sběratele nebo někoho, kdo ho rád zakoupí a dále zobchoduje. U mnoha položek se vyvolávací cena, která zaujme, hledá těžko. Vyvolávací ceny jsou proto u řady položek nastaveny tak, aby byly atraktivní a zaujaly pozornost.

Když už jsou položky nafocené, zapsané, zkontrolované a ohodnocené a celá aukční nabídka je vytištěna, nepotěší ani aukční dům ani majitele, když se položky neprodají. Tato soutěž proto podpoří převážně vkladatele cenově dostupnějšího materiálu.

Tím, že počítáme s masívnějším limitováním, měly by se sálové aukce 15 a 16 a také  eLive aukce 16 zrychlit, protože většina přihazování proběhne již před aukcí. To je určitě také přínos.

Stejně je pro nás přínosem, že také vkladatel, který do aukce vložil nějaký materiál a dopředu vidí, že se mu prodal, může počítat s penězi a koupit si hned v aukci něco jiného do sbírky. A to i položky, které se draží dříve než jeho předměty.

Tolik k naší motivaci.

 

Kdo vyhrává?

Tři soutěžící s nejvyšším počtem bodů.

 

Jak se boduje?

1 bod dostává soutěžící za akceptovaný limit. 2 body dostává soutěžící za vítězný limit. I v případě, že se soutěžící vícenásobně přehazují na jedné položce, mohou za ni získat nejvýše 2 body v případě vydražení, nebo 1 bod, pokud podají platný ale nevítězný příhoz (akceptovaný limit). Stejné 2 body získate za nákup 1 eurové  položky jako 300.000 eurové. Zde se stírá jakýkoliv finanční hendikep.

Akceptovaný (platný) příhoz/limit = příhoz (bid) v systému Auex, který je vyšší než aktuální cena (v případě, že už byl zaznamenaný alespoň 1 příhoz od někoho jiného) nebo shodný s minimální cenou, pokud na položku dosud žádný limit nebyl podán.

Pozor! Příhozy jsou závazné, nedají se stáhnout ani snížit. Tzn. nelze „hledat maximální limit někoho jiného“ a potom se stáhnout zpět o jeden příhoz. Tato funkce zamezuje majiteli položky bez rizika podhazovat vlastní materiál v aukci. Stálo by ho to totiž 20% vč. DPH z ceny položky. Bez výjimky!

 

Podmínky účasti a přihlášení do soutěže

Registrace v systému Auex, akceptace aukčních podmínek. Prosím napište nám e-mail obchod@machochlapovic.com s heslem SOUTĚŽ a zdroj odkud jste se o soutěži dozvědeli (např. Nume, Burza Mincí, CS mince, Facebook  ... kamarád). Dále Vás prosíme o nick, resp. křestní jméno, pod kterým Vás můžeme jako soutěžícího zveřejňovat.

Příklad mailu:
SOUTĚŽ, NUME
Branislav, Košice-Pereš

V ideálním případě použijte nick, pod kterým Vás sběratelé rozeznávají na fórech a podobně, abychom při zveřejnění zachovali opravdu absolutní autenticitu soutěže. Protože pokud někdo začne pochybovat ve stylu, že výhru získala moje babička, tak z toho budu opravdu rozčarovaný.

Proč osobní e-mail k nám s přihláškou? Protože se nám nechce sčítat všechny limitenty v našich aukcích. A soutěžit budou tedy opravdu jen Ti, kteří se přihlásí. Do soutěže se můžete hlásit až do 13.4.2018. Čím dřív se ale přihlásíte, tím máte lehčí výchozí pozici.

 

Jak limitovat v Auexu?

Nahoře v menu Online katalog si najdete aukci, ve které chcete limitovat. Aukci můžete procházet postupně nebo si rovnou vyhledávat položky přes fráze nebo čísla položek. Na každé položce si můžete rozkliknout Detaily a limity a zadat si tam svůj příhoz. Všechny takto rozpracované položky Vám padají do seznamu rozpracovaných limitů. Musíte je nakonec ještě všechny po akceptci podmínek aukce odeslat kliknutím na Odeslat moje limity! Najdete je všechny v Moje limity. Jinak se k nám nedostanou a zůstanou rozpracované jen na Vašem kontě, tedy nebudou platné. Klidně je odesílejte po dávkách, nemusíte všechny naráz, jen prosím neodesílejte limity po jednom. Zbytečně se naklikáte, zbytečně se zdržujete a my Vám je potom musíme schvalovat po jednom a ne celé limitní lístky naráz. Všechno v Auexu je věřím intuitivní, plus si nahoře změňte jazyk na slovenštinu/čestinu a odbouráte tak jakýkoliv případný hendikep vyplývající z jazykových bariér.

 

2x v průběhu soutěže zveřejníme počet přihlášených do soutěže a průběžné výsledky.

V tomto momentu ješte neprozradíme jejich nick a město, pouze jejich ID pod kterým soutěží. Všichni ostatní tak budou mít příležitost srovnat si své šance. V konečném vyhodnocení soutěže zveřejníme pouze nicky (případně křestní jména) a město prvních třech účastníků. Všichni ostatní zůstanou úplně anonymní.

 

Partneři Macho & Chlapovič, zaměstnanci a jejich rodinní příslušníci a jacíkoliv nastrčení kamarádi jsou ze soutěže vyloučeni.

Striktně. Máme svou čest. Je to soutěž pro sběratele, aktivní sběratele-vyměňovače-překupníky-přilepšovače-spekulanty-stratégy-hráče. Každého, kdo má chuť pobavit se s naší soutěží a případně si vedle souboje o aukční položky přilepšit výhrou.

V konečném důsledku Vám nezůstane v rukách vyplněný nevýherní tiket, ale sběratelský materiál, který má svou cenu a dá se uložit do sbírky nebo prodat.

 

Malé nápovědy:

* Většinou v našich aukcích i najaktivnější borci posílají 80-120 limitů.
* Velmi málo položek odchází za vyvolávací cenu (volačka).
* Úspěšnost limitentů (kolik % limitovaných položek skutečně vyhrají) je   v průměru blízko 10%.
* Obecně se do jednodušších soutěží zapojuje pár desítek soutěžících, toto je náročnější soutěž. Reálně odhaduji, že se zapojí okolo 5-15 sběratelů. Alespoň můžete ve finále zhodnotit reálnost mého tipu :). Chci tím říct, že šance vyhrát bude skutečně velká.

Strategií jak získat co nejvíc bodů může být v této soutěži mnoho. Od reálné snahy nakoupit co nejvíc perspektivních položek a výhrou si je zlevnit, až po čiré taktizování a snahu uskutečnit co nejvíc příhozů a reálně koupit co nejméně položek. Nebo cokoli mezi tím.

Ja sám jsem velmi zvědavý, kdo sebere skutečně odvahu soutěže se zúčastnit a poměřit síly. A neméně jsem zvědavý, kdo tuto soutěž vyhraje a s jakou strategií. Pokud se Vám bude soutěž líbit, rádi ji zopakujeme i v budoucnosti. Ať je numismatika pro nás všechny ještě větší zábavou.

V případě, že bude soutěžící finalizovat svůj výkon přímomo v sálu, a ne online přez Auex, budeme mu počítat pouze jeho vítězné příhozy v sálu (ne neúspěšné, není v naší kapacitě toto sledovat a zapisovat v sálu). Pokud chcete mít do soutěže započteny také nevyhrávající, ale platné příhozy, dejte si na položky, které plánujete dražit v sálu dopředu limit přes Auex. Je už potom na Vás, abyste jeho výšku uhlídali a nebili se v sálu sami proti svým limitům.

U přihazujících online bez osobní účasti je to jednoduché, započítáme vše až po aukci. Počítají se obě aukce, takže dobojováno bude až v neděli 11.11. večer po skončení poslední položky eLive aukce.

Vyhodnocení soutěže: 15.11.2018.

2-3 dny po aukci budeme bohužel plně zahlceni fakturacemi a předáváním položek.

 

Hodně štěstí a zábavy, přátelé

Elizej Macho za tým Macho & Chlapovič
Diskuze k článku


Tento článek nemá žádné komentáře.


Přidat příspěvek do diskuse


Captcha  *