Carinus, 283 - 285
AE Antoninianus, Rv:"FIDES.MILITVM.", stojící Fides, S.3365, RIC.253 - mincovna Řím - blíže nedatován, nep.exc., původní postříbření, krásná patina
Magnia Urbica - manželka Carina
AE Antoninianus, Rv:"VENVS.VICTRIX.", stojící Venuše, S.3390, RIC.343 - minc. Řím - ražba z let 283 - 285, nep.exc., patina R!
Diocletianus, 284 - 305
AE Follis, Rv:"GENIO.POPVLI.ROMANI.", RIC.6.10a, S.3434 - Cyzicus - 3.dílna - ražba z let 295 - 296, nep.exc., pěkná patina
Maximianus Herculius, I.období vlády, 286 - 305
AE Follis, Rv:"GENIO.POPVLI.ROMANI.", RIC.6.34b, S.3533 - Alexandria - 5.dílna - ražba z roku 302-303, nep.vady mater., nep.exc., nep.nedor., pěkná patina
AE Follis, Rv:"GENIO.POPVLI.ROMANI.", RIC.6.27b, S.3533 - Aquileia - 1.dílna - ražba z roku 299, pat.
AE Follis, Rv:"SACRA.MONET.AVGG.ET.CAES.NOSTR.", S.3537, RIC.45b - Ticinum - 3.dílna - ražba z let 300 - 303, exc., nep.nedor., pěkná patina
Constantius I. - jako césar, 293 - 305
AE Follis, Rv:"GENIO.AVGG.ET.CAESARVM.NN.", RIC.09a, S.3570 - Cyzicus - 2.dílna - ražba z let 295 - 296, mírně exc., stopy původ.postříbření, skvrnky v Rv. R!
Galeria Valeria, manželka Maximiana Galeria
AE Follis - sbírka typů a variant, 1ks nepublikovaný (viz článek v úvodu katalogu), několik kusů velmi vzácných, vše ve velmi dobré zachov., celkem 33ks
-1-1
Maximinus II. Daia - jako césar, 305 - 310
AE Follis, Rv:"GENIO.CAESARIS.", S.3653, RIC.99a - Alexandria - 3.dílna - ražba z let 308 - 310, nep.vady materiálu v Rv., pěkná patina
Constantinus I. - posmrtná ražba, 337 - 348
AE4, Rv: Constantinus v quadrize, S.3789, RIC.37 - Constantinopolis - ražba z let 337 - 340, pěkná pat.
Konvoluty římských mincí
Arcadius - konvolut bronzů (AE4) 7ks
3-2
Konvolut denárů 1.-3. století, tmavá patina 25ks
-2-1-
Septimius Severus, Cappadocia, Caesarea
AR Drachma, Rv: kráčející Victoria, opis, rok 2 = 193/194, podobná jako SGI.2256, 2.113g, nepravidelný tvar střížku, nedor., patina
Alexander Severus, Bythynia, Nicaea
AE 20mm, Rv:tři standarty a nápis, SGI.3287, Ley.177, nedor., mírně kor., patina
2/2-
Philippus I., Moesia Superior, Viminacium
AE 20mm, Rv: Moesia mezi lvem a býkem, opis, podobný jako SGI.3874, mírně kor., patina
3/3
Řím a římské kolonie, 1. - 2. století n.l.
Augustus (As, RIC.486 ?), Domitianus (As, RIC.397 ?), M.Aurelius jako césar (AE 20mm, Flavipolis ?), Julia Domna (AE24mm, Thessalonika ?), mírně kor.,pat. 4ks
-3-2-
Zlatá horda, chán Džanibeg, AH.742 - 758
AR Dirhem, AH.745 (= 1343), Serai al Jadida, podobný jako MI.1523, Sagdeeva.219, 1.502g, nedor., patina
Zlatá horda, chán Birdibeg, AH.758 - 760
AR Dirhem, AH.759 (= 1357), minc. Gulistan, MI.1530, Wil.2033, Sagdeeva.273, 1.522g, exc., nedor., patina
Knihy :
Haimann Petr : Slovník autorů a zhotovitelů mincí, medailí, plaket, vyznamenání a odznaků, Libri Praha 2006, 583 stran, vázané, téměř
nové