Goslar - město
Groš b.l., po roce 1480, Sa.3960 (2144), De Wit.1712, 2.669g, dr.vada materiálu, nedor., patina RR!
Hall - město
Obchodní fenik, Ruka / kříž, Sa.1365, De Wit.2490, 0.470g, exc., nedor., patina
Hessen-Kassel, Ludwig III., 1458 - 1471
Štítový groš b.l., Sa.2237 (1101), 2.167g, krajový střížek, nep.nedor.
Štítový groš b.l., Sa.2237 (1101), 2.308g, nedor., patina
Itálie - Benátky, Andrea Griti, 1523 - 1538
Lira (Mocenigo), zn.FF, Francesco Ferro 1535 - 1537, Meyer.276, 6.422g, zvlněná, nep.stopy zlacení, patina
1/2 Lira (Marcello), bez zn. mincmistra, Meyer.277, 3.155g, zvlněná, nedor., dvojráz, pěkná patina
Itálie - Janovská republika, 1139 - 1239
Denár b.l. - s titulem císaře Konráda, FW.II.6514, De Wit.III.3589, 0.780g, nep.nedor., pěkná pat., tém.
Itálie - Pavia, Galleazo II. Visconti, 1359 - 1378
Grosso b.l. (Papione da 1.5 Soldi), trůnící svatý Syrus, opis / znak rodu Visconti z Milána, opis, Biaggi.1844, FW.II.7903, De Wit.3574, 2.275g, exc.
Korutany, Oldřich II., 1181 - 1202
Frísašský fenik b.l., CNA1.Cb.9, 1.160g, nepravidelný tvar střížku, exc., nedor., pěkná patina R!
Korutany, Rudolf I. Habsburský, 1275 - 1286
Fenik b.l., CNA1.Cb.43, 0.876g, nep.exc., nedor., patina
Kostnice - město
Batzen b.l. (kolem roku 1500), Sa.1614 (obr.741), 3.195g, nep.nedor., patina R!
Kostnice-biskup., Hugo v.Hohen Laudenberg, 1496-1529
Batzen b.l. - s titulem Maxmiliana I., Sa.1609 (obr.739), 3.028g, nep.nedor., nep.rysky, patina R!
Lotrinsko, Karel II., 1390 - 1431
Groš b.l., mincovna Sierk, Sa.1843 (894), podobný jako De Wit.I.573, 2.432g, nepravidelný okraj, nedor., dvojráz, mírně zvlněný, pěkná patina R!
Lucembursko, Václav I. - bratr Karla IV., 1353 - 1383
Esterlin b.l., minc.Montmédy, čtyřdílný znak se dvěma českými a dvěma lucemburskými lvy, opis / kříž, opis, FW.III.15844, De Wit.I.1403, 1.067g, nedor., pat. R!
Lucembursko, Václav II. (IV.) - král český, 1383-1388
Groš b.l., říská orlice, opis / lucemburský znak pod velkou korunou, opis, FW.III.15847, De Wit.I.1405, 3.048g, nep.nedor., pěkná patina
Lucembursko, Jošt - markrabě moravský, 1388 - 1411
Groš b.l., čtyřdílný znak v gotické kružbě, opis / velký kříž, dva opisy, FW.III.15849, De Wit.I.1406, 2.618g, nedor., nep.dvojráz, nep.kor., patina R!
Groš b.l., čtyřdílný znak v gotické kružbě, opis / velký kříž, dva opisy, FW.III.15849, De Wit.I.1406, 2.718g, nep.nedor., pěkná patina, téměř R!
Německo, cca 13.století
Blíže neurčený brakteát, korunovaná hlava zleva, cca 20mm, 0.303g, pěkná patina
1-
Německo, Kolín n.R., Herman II.-Pilgrim, 1027 - 1039
Denár b.l., De Wit.II.1974, Danneberg.381, Hav.222, 1.520g, exc., nedor., pěkná patina
Německo - Řezno, Jindřich IV. Svatý, 995 - 1002
Denár b.l., pod kaplicí "WIL", Hahn.25/f1, podobný jako De Wit.II.2354, 0.958g, skvrny, patina R!