Pergamon, Eumenes I., 263 - 241 př.Kr.
AR Tetradrachma, Portrét Philetaira I. zprava/ sedící Aténa zleva, náp. "FILETAIROS", monogr. "A", SG.7217, 16.947g, dr.vada materiálu na hraně, dr.hr., dr.rysky
C.Licinius L.f.Macer, 84. př.Kr.
AR Denár, Poprsí Apolóna Vejovise zleva s bleskem / Minerva na quadrize, nápis "C.LICINIVS.L.F.MACER.", Crawford.354/1, Seaby.Licinia.16, Alb.1237, patina
Nerva, 96 - 98
AE Dupondius, Rv:"FORTVNA.AVGVST.S.C.", stojící Fortuna, podobný jako S.863, RIC.84 - mincovna Řím - ražba z roku 97, pěkná patina, téměř
Hadrianus, 117 - 138
AR Denár, Rv:"AEGYPTOS.", sedící Aegyptos, RIC.296, podobný jako S.977 - mincovna Řím - blíže nedatován, mírně exc., pěkná patina
Faustina mladší, manželka Marka Aurelia
AE Sestercius, Rv:"IVNO.S.C.", stojící Juno, S.1408, RIC.1645 - mincovna Řím - ražba z let 161 - 180, nepravidelný okraj střížku, patina
Julia Domna, matka Caracally
AE Dupondius, Rv:"MAT.AVGG.MAT.SEN.M.PATR.S.C.", Julia sedící v křesle, S.neuvádí, RIC.601 - mincovna Řím - blíže nedatován, napr.okraj, pěkná patina R!
Caracalla, 198 - 217
AE As, Rv:"P.M.TR.P.XX.COS.IIII.P.P.S.C.", sedící Jupiter, S.neuvádí, RIC.568b - mincovna Řím - ražba z roku 217, pěkná patina R!
Alexander Severus, 222 - 235
AR Denár, Rv:"MARS.VLTOR.", kráčející Mars, RIC.246, S.2115 - mincovna Řím - ražba z let 231 - 235, pěkná patina
AE Sestercius, Rv:"P.M.TR.P.XII.COS.III.P.P.S.C.", kráčející Sol, S.2161, RIC.535 - mincovna Řím - ražba z roku 233, naprasklý okraj, mírně exc., patina
AE Sestercius, Rv:"SPES.PVBLICA.S.C." kráčející Spes, S.2168, RIC.648b - minc. Řím - ražba z let 231 - 235, pěkná patina
Maximus - jako césar, 235 - 238
AE Sestercius, Rv:"PRINCIPI IVVENTVTIS.S.C.", stojící Maximus, S.2277, RIC.9 - mincovna Řím - ražba z let 235 - 236, pěkná patina R!
Maximinus I., Thrakie, Anchailus
AE 25mm, Rv: městská brána, opis, Varb2.538, podobný jako SGI.3490, mírně kor., patina
Philippus I., Moesia Superior, Viminacium
AE 20mm, Rv: Moesia mezi lvem a býkem, opis, podobný jako SGI.3874, mírně kor., patina
3/3
Philippus I., Syria, Antiochia ad Orontem
Bil.tetradrachma, Antiochia, rok 247/248, McA.908, Pri.439, podobná jako SGI.3958, 11.945g, pěkná patina
Justin II. a Sofie, 565 - 578
AE Follis, Nicomedia - 1.dílna, rok 5 (= 569/570), SB.369, podobný jako Sabatier.XXI/13, 11.709g, patina
Persie, Sásánovci, Chusro II., 590 - 628
AR Drachma, zn.GN (Gondishahpuhr), rok 31, podobná jako MA.1154, 4.026g, skvrny, patina
Knihy :
Krause, Mishler : S.Catalog of World Coins 2001-2014, 8.vydání (2014), 1056 stran, brožované
nové
Markl M. : Münzen, Medaillen und Prägungen mit Namen und Titel Ferdinand I., Prag 1896 (reprint cca 2010), 338 stran, 63 tabulek, vázané
Medals and Coins of the Age of Peter the Great, Ermitáž - Leningrad 1974, text anglicky a rusky, 68 položek, vázané, velmi dobře
zach.
Meleg Pavel: Cuba - Papel Moneda del Período Colonial Espaňol 1781 - 1898, Bratislava 2014, 215 stran, mnoho krásných barevných vyobrazení, vázané