Francie - III. republika, 1871 - 1940
20 Frank 1886 A, KM.55_tém.
20 Frank 1910, KM.66a_tém.
10 Frank 1905, KM.846
Nizozemí, Wilhelmina, 1890 - 1948
10 Gulden 1917, KM.149_tém.
Švýcarsko, republika
10 Frank 1911 B, KM.36_R!
Čína, republika
1/20 Panda (1/20 Unce Au) 1994, Y.431, KM.611 Punc.999, Au 14 mm, 1,552 g, nákl.2500 ks_orig.etue
Niue
10 Dolar (1/4 Unce) - 30 let od pádu Berlínské zdi 1989 - 2019 Poprtrét královny Alžběty zprava, opis / mírová holubice s úlomky zdi, opis, ryz.999/1000, Au 22,5 mm, 7,775 g, nákl.500 ks_orig.dřevěná etue
Palau, republika
1 Dolar MMIX (2009), čepice se dvěma dýkami (dle denáru Bruta) Au 11,8 mm, 0,49 g_orig.kapsle
USA
10 Dolar 1883 - hlava Liberty, Y.59, KM.74.3
Leopold I., 1657 - 1705
3 dukátová medaile na porážku Turků u Vídně 12.9.1683 Pod Božím okem dvouhlavý rakouský orel se dvěma znaky, opis / 8řádk.nápis nad vojenskými atributy, Sign.M-M (M.Mittermaier) a M-H (M.Hofmann), Au 28 mm, 10,94 g, Hirsch.20, Mo.921, LG.XV/70 (Ag) _RR!
František II., 1792 - 1835
3/4 Dukát na uherskou korunovaci manželky Caroliny Auusty Bratislava 25.9.1825, říšské jablko, opis / 6řádk.nápis Nesign., Au 20 mm, 2.72 g, Ho.3471, Wi.5458_obrouš.hr. tém.
Československo, období 1918 - 1939
Jar.Brůha - 100 let narození Miroslava Tyrše, 1932 Portrét zprava v sokolské čapce, opis / sokol v letu, nápis, nákl.1742 ks, Sign., Punc.Au 987/1000, 20 mm, 3.49 g
Česká Republika, 1993 -
Nesign. - na 700 let od smrti krále Václava II., 1305 - 2005 Replika pražského groše, opis / král se dvěma dětmi a dvěma znaky Punc.585, 20 mm, 3.5 g, vydala Zlatá koruna, náklad 200 ks _orig.kapsle + etue + certifikát č.172
Dukát - k 700.výr.narození Karla IV. 1316 - 2016 Portrét čelně mírně zprava (vzor dukát 1978) / čs.znak, opis Česká a slovenská republika, ryz.986, 19,75 mm, 3,49 g, náklad 300 ks, čís.153 minc.Kremnice_orig.etue se smalt.českým lvem + certifikát
Čechy, Bojové, 2.stol.př.Kr.
AR mince typu Roseldorf II., koník doleva s tečkami / oblý hrbol, 9,5 mm, Kost.93, Demb.2, 0.73 g
Keltové v Galii, Vaconti, 75 - 51 př.Kr.
AR Drachma, Hlava / jezdec s kopím, SG.neuvádí, De la Tour.5820
Keltové, Noricum, 2. - 1.st. př.Kr.
AR Tetradrachma, typ.velký Bysterec, hladký oválná hrbol / kůň zleva, KoGa.214, Göbl.1973a, Kost.681_R!
Keltové, Severní Slovensko
AR Obol, typ Velký Bysterec, malý kruhový hrbol / stylizovaný kůň zleva, 9,5 mm, 0,98 g, KoGa.216.5, Kost.299_R!
Keltové, Východní Slovensko
AR Drachma, typ Zemplín, stylizovaná hlava zprava / silně stylizovaný kůň nebo pták zleva (tzv.ptačí kůň), 13 mm, 2,24 g, KoGa.223, Göbl.1973a_R!
Sicilie, Syrakusy, Hieron II., 275 - 215 př.Kr.
AE 27 mm, Portrét zleva / jezdec na koni zprava s kopím, nápis, SG.1221