Marie Terezie, 1740 - 1780
Roetiers - AE holdov.jeton města Namur 1749 - portrét zprava, opis / Noemova archa na skále, písmo, Sign.R, 31mm, 9.675g, M.1805, Nov.0, H.0, dr.hr., pěkná pat.
Roettiers - AE jeton na mír s Francií 1756 - Austria a Gallia si podávají ruce, opis / korun. znak a opis, Sign.R, 32mm, 14.848g, H.2913, dr.hr., pěkná patina
Würth - AE medaile na daňovou reformu v Sedmihr. 1765 portrét zprava, opis / alegorie, 2-řádkový nápis, Sign., bronz 59mm, 67.004g, H.2944, hr., rys., patina
Würth - Sn medaile na daňovou reformu v Sedmihr. 1765 portrét zprava, opis / alegorie, 2-řádkový nápis, Sign., 59mm, 64.209g, H.2944, hr., škr., patina
Marie Terezie a František Lotrinský
Widemann - AR medaile na úmrtí císaře b.l. (1765) - portrét císaře, opis/ portrét císařovny, opis, Sign., 42mm, 34.642g, M.1954, MMT.182a, m.o., hr., rysky
František I., 1745 - 1765
AR menší jeton na korunovaci ve Frankfurtu 4.X.1745 - Boží oko, korunov.klenoty na oltáři, opis / koruna, 8-řád.nápis, Ag 21mm, 1.960g, M.1764, Nov.D.19b, pat.
Nesign. - AE jeton na holdování v Namuru 1745 - poprsí zprava, opis / znak, ornament a opis, Nesign., 31mm, 10.347g, H.2794, Nov.E.1a, pěkná patina
Karel Lotrinský - mladší bratr císaře Františka I.
Roettiers - AE pamětní jeton na rok 1764 - poprsí zleva, opis / korunovaný znak, opis a nápis, Sign., Cu 32mm, 12.598g, M.neuv., H.neuv., pěkná patina
Josef II., 1780 - 1790
Kraft - medaile na korunovaci ve Frankfurtu 1764 - poprsí zprava, opis / scéna korunovace, 4-řádk.nápis, Sign., zlacený bronz 64 mm, hr., rysky, téměř R!
Josef II. a Josefa Bavorská
Wideman - cín. medaile na svatbu ve Vídni 23.1.1765 - dvojportrét zprava, opis / Austria a Hymen u oltáře, písmo, Sign., 40mm, 17.828g, jako M.1938, mírně kor.
Krafft - AE medaile na cestu do Itálie 1769 - poprsí zprava, opis / císař na koni veden Minervou, písmo, Sign., 49mm, M.1996(Ag), H.3139(Ag), hr., rys., pat.
Av. Marie Christina a Albert Saský
Wiedemann - AR zásnubní medaile 1766 - portréty proti sobě, opis/ genius mezi palmami, opis a nápis, Sign., 42mm, 26.000g, M.1970, H.3296, nep.rysky, patina
Belgické povstání, 1789 - 1790
Brabantsko - AE jeton na vyhlášení samostatnosti 1790 - 7-řádk.nápis ve věnci/ 7-řádk.nápis ve věnci, 34mm, 12.581g, M.2195(AR), FW.II.11369, dr.hr., pat., téměř
Leopold II., 1790 - 1792
Guillermard - AE medaile na návštěvu Milána 1791 - poprsí zprava, opis / Lombardie u oltáře, opis, Sign., 49mm, 50.749g, PG.89, M.2252, hr., rysky R!
Nesign. - medaile na holdov. belgických stavů 1791 - poprsí zprava, opis / hold Belgie císaři, klenoty, písmo, Ag 39mm, 25.740g, M.2229, H.3259, dr.hr., rys.
AE menší jeton na holdování belgických stavů 1791 - poprsí zprava, opis / pětiřádkový nápis ve věnci, Nesign., 21mm, 3.517g, Nov.K.7c, M.0, H.3264, patina
Berckel - AE větší jeton na holdování v Namuru 1791 - Poprsí zprava, opis / korunov. znak ve věnci, písmo, 33mm, 12.674g, Nov.M.1c, M.2234, H.3261, dr.hr., pat.
Medaile na mír a spojenectví s Pruskem 23.8.1791 - portréty císaře a Fr.Wilhelma II. proti sobě, opis / 13-řádk. nápis, Sign.R, cín 43mm s měď. čepem, M.2238
František II., 1792 - 1835
Menší jeton na korunovaci v Budíně 6.6.1792 - stojící lev se znakem a křížem, opis / koruna a 6-řádk.nápis, Ag 20mm, 1.163g, Nov.C.3b, M.2262, dr.rys., patina
AE větší jeton na holdov. ve Flandrech 1794 - poprsí zprava, opis / pětiřádkový nápis ve věnci, Nesign., 28mm, 7.389g, Nov.M.5b, LG.XIV.1104, nep.rys., patina